S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školy. Bez knih nebývá učený nikdo ani ve škole.

- Jan Amos Komenský
Otevírací doba knihovny
PRO DOSPĚLÉ PRO DĚTI

Oddělení pro dospělé

Beletrie

Ztracené dívky z Willowbrooku

Ztracené dívky z Willowbrooku

Ellen Marie Wisemanová ; přeložila Jana Vlčková

MDT: 821.111(73)-31 MRF

Příběh inspirovaný skutečnou událostí. V tajemstvím opředené státní škole se skrývají šokující skutečnosti, které nečekaně vyplouvají na povrch. Sage Wintersová vždycky věděla, že její sestra je trochu jiná, i když jsou jednovaječná dvojčata. Jako by citlivá Rosemary potřebovala větší ochranu před světem. Šest let po sestřině smrti ji šestnáctiletá Sage stále postrádá. Jejich matka zahynula při autonehodě a Sagin nevlastní otec Alan nesnáší tíhu odpovědnosti, o kterou nikdy nestál. Sage zjistí, že Alan skrývá šokující tajemství: Rosemary nezemřela. Byla umístěna do státní školy Willowbrook, odkud však nedávno zmizela.

Zlomené pero

Zlomené pero

Sabine Ebertová ; z německého originálu Die zerbrochene Feder ... přeložila Dagmar Hoangová

MDT: 821.112.2-31 MRF

Kniha německé autorky přináší pokračování osudu mladé Henrietty a volně tak navazuje na dvoudílný historický román z napoleonských válek 1813 - Válečný požár a 1815 - Krvavý mír. Konec roku 1815. Mladá vdova Henriette je v noci probuzena ze spánku a musí urychleně opustit Prusko. Její líčení válečného utrpení a selhání panovníků v bitvě u Lipska a po jejím skončení vzbudila nelibost v nejvyšších kruzích. Přijme ji k sobě její strýc Friedrich Gerlach, vydavatel a knihkupec v saském Freibergu. Mladá žena ale brzy pozná, že se i tady přes všechnu maloměstskou pohodu časy změnily. Zostřená cenzura, návrat ke korzetu a společenský tlak znovu se provdat na ni těžce doléhají. Nakladatelská anotace.

Vražda za trest

Vražda za trest

Catherine Shepherd ; přeložil Rudolf Řežábek

MDT: 821.112.2-31 MRF

Další případ pro Julii Schwarzovou. Tentokrát bude mít co do činění se sériovým vrahem, který svým obětem přešívá různé části těl. V omšelém skladišti kontejnerů policie nalezla tělo mladé ženy bez zjevných známek násilí. Až soudní lékařka Julia Schwarzová zjistila, že dívce někdo uřízl uši a přišil jí jiné. Je tedy někde další mrtvola? Brzy je objeveno tělo muže bez rukou. V jeho kuchyni pak policie najde krabičku s ušima mrtvé dívky. Je zřejmé, že mezi těmi dvěma musí být nějaká souvislost. Julia a Florian si uvědomí, že mají co do činění s inteligentním sériovým vrahem, který si každý krok předem přesně naplánuje. Julia se k němu dostane hodně blízko, jenže i to pachatel předvídal a připravil se. Nakladatelská anotace.

Pekařky. (Vanilkové dny)

Pekařky. (Vanilkové dny)

Eva-Maria Bastová ; z německého originálu Vanilletage - Die Frauen der Backmanufaktur ... přeložila Pavla Lutovská

MDT: 821.112.2-31 MRF

Úvodní díl trilogie od německé autorky, která vypráví příběh jedné úžasné pekařské rodiny. Ta se snaží nezůstávat pouze u pečení. Mimo jiné vymýšlí, jak budoucím hospodyňkám usnadnit práci. Například vynalezením kypřícího prášku. Bielefeld, 1892. Josefína a její manžel Carl mají velkolepé plány. Chtějí najít prostředek, který by znamenal revoluci pro hospodyňky a domácí pečení. Jediné, co jim schází, je však ta správná směs. Zatímco Josefína už ve společné pekárně pracuje na reklamě, Carl dál experimentuje - a nakonec zvítězí. Jejich prášek do pečiva je skvělý a Josefína s Carlem záhy expandují po celé zemi. Jejich úspěch bohužel vyvolává také závist a oni často musejí bojovat o budoucnost svého podniku - i svoji lásku. Nakladatelská anotace.

Ulice slávy (sága rodu Caldwellů)

Ulice slávy (sága rodu Caldwellů)

Kate O'Hara ; z německého originálu Strasse des Ruhms ... přeložila Jana Pecharová

MDT: 821.112.2-31 MRF

Další část ságy rodu Caldwellů a další osudy Franka a Harriet - filmového producenta a dědičky velkého rejdařství, to vše na pozadí hvězdného Hollywoodu dvacátých let minulého století. Hollywood, 1926. Zvukový film odstartoval v Hollywoodu novou éru. Rodí se nové kariéry, zatímco oblíbené hvězdy němého filmu z dřívějška navždy mizí z pláten. Filmový producent Franz Maynhard bojuje proti rostoucímu tlaku konkurence, ale jeho milé Harriet Caldwellové hrozí, že ztratí kontrolu nad rejdařstvím, které rodina vlastní. Třetí díl Caldwellovy ságy, která vypráví o počátcích a divokých časech Kalifornie od San Franciska po Hollywood, o osudu bohaté rejdařské rodiny, zrodu éry zvukového filmu, a především o jedné velké lásce. Nakladatelská anotace.

Ledoborec

Ledoborec

Kristina Ohlssonová ; přeložila Vendula Nováková

Z ledových hlubin se dere temnota. Druhý díl atmosférické detektivní série. Do ospalé přímořské vesničky Hovenäset přišla bílá zima. August Strindberg je šťastnější než kdy dřív: jeho vetešnictví si vede skvěle, a navíc je čerstvě zamilovaný. Během mrazivé lednové noci však jeho idylou otřese požár, který zničí dvě chatky u moře. Jedna patřila Augustovi a druhá místnímu starousedlíkovi Axelovi. Inspektorka Maria Martinssonová se pouští do vyšetřování, které se záhy rozšíří o vraždu. Někdo skrývá smrtící tajemství... a nebezpečí hrozí Augustovi i Marii. Nakladatelská anotace.

Noc temných lží

Noc temných lží

Dominik Dán

MDT: 821.162.4-31 MRF

Krauz a Chosé pracují na oddělení vražd už velmi dlouho. Více než dvacet pět let se snaží vyrovnat se skutečností, že mezi pojmy právo a spravedlnost nelze vždy napsat rovnítko. Navzdory tomu se jim ale občas podaří rozluštit záhadu pořezané a znásilněné studentky, zastřeleného podnikatele nebo k smrti ubitého chlapce - a vraha nakonec vypátrat a zatknout. To, zda si odsedí svůj trest, už není jejich starost, od toho jsou tu jiní. Ale jsou to právě ti druzí, kteří mohou zkomplikovat život nejen dvojici detektivů, ale i jejich kolegům, a dokonce i jejich rodinám. Stejně jako v novém případě, kdy se mocní tohoto světa rozhodnou zamíchat kartami jen hodinu před páteční zavírací dobou. Všichni detektivové se již dočkali zaslouženého odpočinku a plánují, jak stráví nadcházející víkend. Ale jako vždy si to jeden rozmyslí a druhý změní názor. Vražda je vražda, a když jsou do ní zapleteni lidé z nejvyšších míst a je zavražděna prominentní prostitutka, musí jít víkendové radovánky stranou. Proč by však do toho měli být zapleteni pouze Krauz a Fischer? Kdo nařídil, že nesmí s nikým spolupracovat a že celé vyšetřování musí být přísně tajné? A navíc zbývá do volby hlavy státu už jen pár dní... ale to je jistojistě jen další náhoda…

Dceřin úděl

Dceřin úděl

Rosie Goodwin ; přeložila Ingeborg Fialová

MDT: 821.111-31 MRF

Emerald žije se svými rodiči a mladší sestrou Abigail privilegovaným životem v honosném domě Astley House. Jednoho dne však jejich otec zmizí a rodina se ocitne v obrovských dluzích. Dívky jsou spolu s matkou nuceny vydat se na milost a nemilost Emeraldinu strýci, který je jen neochotně nechá bydlet na své farmě. V zoufalé snaze najít si práci, opustí Emerald venkov a odjede do Londýna, aby se stala společnicí vzdálené příbuzné. Vzpurná Abigail se nehodlá snížit k podřadným činnostem na farmě. Uteče proto také do města, ale brzy se dostane do problémů. Podaří se dívkám najít ztracené štěstí a stmelit rodinu zase dohromady?

Empusion

Empusion

Olga Tokarczuková ; přeložil Petr Vidlák

MDT: 821.162.1-31 MRF

"Přírodně-léčivý horor" slavné polské spisovatelky líčí příběh lvovského studenta Mieczysława Wojnicze, který v září 1913 přijíždí do horské ozdravovny v lázních Görbersdorf, aby se zde pokusil vyléčit ze smrtící tuberkulózní choroby. V penzionu pro pány, kde je Mieczysław Wojnicz ubytován, se postupně seznamuje s ostatními pacienty. Nemocní muži z Vídně, Královce, Breslau a Berlína neúnavně diskutují nad skleničkou Schwärmerei o nejdůležitějších světových problémech. Stojí Evropa na prahu války? Monarchie, nebo demokracie? Existují démoni? Lze poznat, zda text napsal muž, nebo žena? Ovšem nejen tyto otázky zaměstnávají mysl obyvatel penzionu. K Wojniczovi se dostávají děsivá vyprávění o událostech, které se odehrály v horách v okolí sanatoria. A ačkoliv je zaneprázdněn skrýváním pravdy o sobě samém, tyto záhadné a hrůzné příběhy ho čím dál víc fascinují. Netuší však, že už si jej temné síly vzaly na mušku. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Sofie, Smrťák a já (když vás navštíví Smrťák, začne být živo)

Sofie, Smrťák a já (když vás navštíví Smrťák, začne být živo)

Thees Uhlmann ; přeložila Kateřina Prešlová

MDT: 821.112.2-31 MRF

S humorem vyprávěný příběh muže, který je po setkání s tajemnou postavou Smrťáka konfrontován s vlastní smrtelností a dospěje tak k úvahám o hodnotách života a mezilidských vztahů. Neznámý muž, který se představí jako Smrťák, navštíví vypravěče tohoto románu a zároveň mu oznámí, že zemře. Plán je však přerušen příchodem vypravěčovy bývalé přítelkyně Sofie, s níž měl původně odjet ke své matce. Smrťák se rozhodne oba protagonisty doprovázet a cestou se seznamuje se světem živých i s obyčejnými činnostmi, spojenými s lidskou tělesností, mezi něž patří třeba konzumace potravin nebo spánek. Díky tomuto zvláštnímu setkání začne vypravěč uvažovat o smyslu svého života, dosud vyplněného hlavně prací v domově důchodců, sledováním fotbalu a samotou. Chce proto navštívit i svého sedmiletého syna, s nímž udržoval vztah ponejvíce korespondenčním kontaktem. Toto předsevzetí se však zkomplikuje ve chvíli, kdy vypravěč zjistí, že ho pronásleduje nepřátelsky naladěný muž, který si také říká Smrťák.

Recept na lásku

Recept na lásku

text Jarrett Melendez ; ilustrace Danica Brine ; přeložila Zuzana Bičíková

MDT: 741.52(0:82-322.5) MRF

Romantický queer komiks z kuchařského prostředí. Čerstvý absolvent angličtiny Ben Cook hledá práci. Jenže jeho sny o kariéře v novinách, u knih či ve světě reklamy neustále narážejí na dvě slova: nedostatek zkušeností. Nakonec ho zaměstnají v restauraci, kde přijímají i bez praxe. V kuchyni to vlastně není tak špatné (pokud vás neděsí šílení šéfové a gurmánská prasátka), ale na Bena tam čeká řada náročných zkoušek. Oporu nachází u přitažlivého kuchaře Liama, který mu zamotá hlavu. Dost na to, aby Ben začal přehodnocovat své představy o budoucnosti. Nakladatelská anotace.

Schovávaná

Schovávaná

Tereza Herzogová

MDT: 821.162.3-31 MRF

do se schová před láskou, nevyhraje
Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na maloměstské průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. V nížinách jejího života to ale právě chaoticky bzučí jako v úlu – matka randí s mladším kolegou, otec prchá k bigbítu a k pivu, bratr má silnou slabost pro marihuanu, babička trpí alzheimerem, cynický kolega srší nesnesitelným sarkasmem a Šárčin přítel David je čím dál tím víc mimo… vztah. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou. Kdo vyhraje? Kdo se nechá zapikat? A kdo ze hry odstoupí?

Modrá světla Jokohamy

Modrá světla Jokohamy

Nicolás Obregón ; z anglického originálu Blue light Yokohama ... přeložil Pavel Bakič

MDT: 821.111-31 MRF

Inspektor Iwata se po těžkém životním
období vrací k práci u policie. Nastupuje do
tokijského oddělení vražd, kde je s novou horkokrevnou kolegyní okamžitě postaven před
hrůzu nahánějící případ vyvražděné rodiny.
Pachatel vyňal jedné z obětí srdce, na místě po
sobě zanechal tajemný symbol a vše nasvědčuje
tomu, že půjde pouze o první ze série brutálních
rituálních vražd. Detektiv, který vyšetřování
vedl před Iwatou, spáchal po krátké době
sebevraždu a pátrání po vrahovi podrobí těžké
zkoušce také Iwatovu křehkou psychiku zatíženou
nejedním traumatem z minulosti.

Mazací tramvaj

Mazací tramvaj

Magda Stachula ; překlad: Michael Alexa

MDT: 821.162.1-31 MRF

Anita téměř nevychází z domova. Bydlí v Krakově a z nitra svého bytu sleduje přes webové kamery lidi na celém světě. Je téměř posedlá pozorováním neznámého muže kamerou umístěnou na mazací tramvaji v Praze. Zná jeho zvyky, přátele i týdenní harmonogram. Sledování ji umožňuje zapomenout na krachující manželství i na dítě, po kterém marně touží. Jednoho dne nalezne ve skříni šaty, které si nikdy nekoupila. Později rtěnku, která není její. Pak přijde drsný šok... Je tu někdo, kdo o ní ví úplně všechno...

Matrjoška

Matrjoška

Josef Farkas

MDT: 821.162.3-31 MRF

Konec světa může přijít kdykoliv… co vše byste obětovali pro vlastní přežití? Lidé někam zmizeli. Nedefinovatelná katastrofa proměnila živoucí svět v postapokalyptickou noční můru, kde se už i počasí chová zcela nepředvídatelně. Po Praze a okolí se potácí jen žalostný zbytek těch, kteří přežili. Měli to štěstí nebo smůlu, že prožili klíčový okamžik někde v krytu. Teď musejí zvolit, co dál udělají se svým životem....

Skutečná cesta ven

Skutečná cesta ven

Patrik Banga

MDT: 821.162.3-3 MRF

Reálný příběh novináře Patrika Bangy, který popisuje, jak se dostal z romské čtvrti až mezi novináře předních českých médií. Vyprávění začíná v devadesátých letech na pražském Žižkově, který v té době zdaleka nebyl tak ambiciózní čtvrtí jako dnes. Místo čpí neutěšeností, drogami, alkoholem, prostitucí a rvačkami a vyrůstat ve zdejších romských komunitách znamená jediné -- být předurčen k životu dalšího z nepřizpůsobivých. Banga syrovým a nemilosrdným způsobem popisuje realitu romského dospívajícího chlapce, který se už v raném věku setkává s odmítáním, kriminalizací, rasismem a policejní brutalitou. A hledá skutečnou cestu ven. Mnohokrát narazí, mnohokrát prohraje. Autor je bytostně přesvědčený, že každý člověk je individualita, a ve své biografii otevřeně líčí úspěchy i pády, vnitřní střet s romskou kulturou nebo snahu vymanit se ze škatulky "Rom". Nakladatelská anotace.

Sudetský dům II (podzim 1947 – květen 1950)

Sudetský dům II (podzim 1947 – květen 1950)

Štěpán Javůrek

V podhorské vesnici Skláře se po válce zabydlují české rodiny. Mezi nově příchozími je i rodina mladé dívky Jarmily Lukešové. Maminka jí zemřela za války, a tak se Jarmila musí postarat o dva malé bratry, ale také o otce, který rodinné úspory prohrává v kartách. Jarmila se v novém domově zamiluje do Františka Smolíka, ten však její city neopětuje. Věří, že se z Německa vrátí jeho milovaná Paula. Stále více se také dostává do sporu s místními komunisty. Po událostech února 1948 je však jeho boj stále marnější. Komunisté předepisují Smolíkovým pro jejich hospodářství nesplnitelné dodávky, navíc se mluví o plánované kolektivizaci. Jarmila je v těch těžkých časech jediná, kdo při Františkovi pevně stojí. Ten tak poznává, jak statečná žena to je. Dokonce se zdá, že by společný život s ní mohl být útěchou před tím, co se chystá. Ale žádné štěstí netrvá věčně, zvlášť když kolem krouží všemocná strana a její tajná policie

Katův odkaz

Katův odkaz

Vlastimil Vondruška

MDT: 821.162.3-31 MRF

Na královského písaře Jiřího Adama z Dobronína se obrátí jedna ze staroměstských měšťanek a stydlivě přizná, že se její sestra Adelheida před lety provdala za berounského kata. Nedávno její muž zemřel a odkázal jí cosi podivného. Vzápětí Adelheida zmizela a nikdo netuší, kde by mohla být. Tamní rychtář se však odmítl zabývat katovskými záležitostmi. Jiřímu Adamovi nezbývá, než se vydat se svým pomocníkem bakalářem Petrem do královského města Berouna a tam začít rozmotávat dávný příběh lásky a zrady.

Kriminální případy z Orlických hor 2

Kriminální případy z Orlických hor 2

Jiří Mach, Zdeněk Hlaváček

MDT: 821.162.3-32 MRF

Po úspěšném vydání Kriminálních případů z Orlických hor následuje druhá knížka s touto tematikou. Šestnáctiletá zkušenost bývalého šéfa rychnovské kriminálky Zdeňka Hlaváčka pro ni poskytla dostatek podkladů.

Po bitvě je každý manžel generál

Po bitvě je každý manžel generál

Alena Jakoubková

MDT: 821.162.3-31 MRF

Příběh manželů středního věku, jejichž vztah prochází krizí. Lada i její manžel Luděk pracují jako lékaři ve venkovské nemocnici. Seznámili se spolu už během studií, hned po promoci se vzali, vychovávají dvě děti. Jejich manželství poklidně plyne a Ladě připadá, že to tak bude napořád. Jenže jednoho dne vstoupí do nemocnice nová lékařka Olga, jejímuž půvabu Luděk brzy podlehne. Navíc Ladě její sedmnáctiletá dcera sdělí, že je těhotná. To už je na Ladu opravdu příliš. Nyní se musí rozhodnout, zda její manželství stojí za to, aby o ně bojovala. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Dvakrát měř, pak manžela řež

Dvakrát měř, pak manžela řež

Alena Jakoubková

MDT: 821.162.3-31 MRF

Román pro ženy, jehož hlavní hrdinka se rozhodne opustit manžela kvůli milenci, který má ale o ženě docela jiné představy. Kamila se vdala mladá, za svoji první lásku. Antonín je hodný, ale neprůbojný. Zatímco ona vystudovala práva, on po maturitě na zdravotnické škole začal pracovat jako ošetřovatel v domově pro seniory. Kamila se žene za kariérou a její manžel jí najednou není dost dobrý. Když se potká s šarmantním kolegou Davidem, je jím zcela okouzlena. A to tak, že se rozhodne manžela opustit... Jenže najednou je vše jinak. Davidovi se sice krásná a úspěšná Kamila moc líbí, ale za manželku by si raději vybral hodnou ženušku, která mu bude poskytovat veškerý servis... Nakladatelská anotace.

Naučná dospělí

Magie duchovního života

Magie duchovního života

Jan Menděl

MDT: 159.923 MRF

Milujeme fantastické příběhy, obdivujeme nadpřirozené schopnosti, a přitom vůbec netušíme, že jsme všichni do jednoho spící superhrdinové v kosmickém dobrodružství, jehož epizody právě prožíváme zde na planetě Zemi. Je na čase, aby se co největší množství z nás probudilo z materialistického snu, rozvzpomnělo se na svoji skutečnou podstatu a vzalo si zpět svou zapomenutou tvořivou sílu. Tato kniha je laskavým budíčkem, který vás něžně pohladí po vlasech a zašeptá: Prober se, vstaň a začni opravdu žít.

Nebuď p*ča, aneb, Jak (ne)pracovat s dětmi (příběhy z ústavní péče)

Nebuď p*ča, aneb, Jak (ne)pracovat s dětmi (příběhy z ústavní péče)

Tomáš Morávek

MDT: 37.011.3 MRF

Toto je kniha o dětech žijících v ústavní péči – o dobré práci s nimi i o špatné práci s nimi, o jejich příbězích, o rozhodnutích dospělých i o možných lepších volbách. Čtenář zde nalezne anonymizované, ale reálné příběhy dětí, základní teoretické (odborné) minimum i přímé citace samotných dětských hrdinů. Takové, které mohou inspirovat, anebo třeba někomu pomohou otevřít oči a uvědomit si, že i ten „zlý rozmazlený spratek“ má pro své špatné chování důvody. Že to může být výkřik nesouhlasu, odporu a zhnusení některými lidmi, s nimiž se dítě setkalo. Stejně tak kniha vyjadřuje hluboký obdiv a poděkování některým lidem, kteří v této sféře pracují.
Kniha je upřímná a surová – pojmenovává věci a situace reálnými slovy s reálnými pocity, nehledá ani líbivé fráze, ani korektně přijatelné opisy. A přestože je název knihy vulgární (a čtenář po přečtení několika stránek brzy pochopí proč), není kniha nijak podbízivě senzační, ale naopak pevně zakotvená v terénní praxi i odborném psychologickém, psychoterapeutickém a pedagogickém zázemí.

Oddělení pro děti

Beletrie

Matylda a její kamarádi

Matylda a její kamarádi

Pavla Nejezchleba a Martina Hamouzová

MDT: 821-93-053.4 MRF

Malá kniha o přátelství a o tom, že každý jsme jiný. Poprvé se v ní představuje Matylda a spolu s ní i její tři skvělí kamarádi: Mai, Kvido a Alois. Jedná se o první ze série kapesních knížek o čtveřici kamarádů. Obsahuje velmi krátké texty, vhodné pro nejmenší děti.

Matylda fotí v parku (první slova)

Matylda fotí v parku (první slova)

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 821-93-053.4 MRF

Malá knížka s prvními slovy pro ty nejmenší

Matylda na houbách (malý průvodce pro malé sběrače)

Matylda na houbách (malý průvodce pro malé sběrače)

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 582.282/.284 MRF

Kapesní knížka Matylda na houbách zavede Vaše děti do podzimního lesa spolu se čtveřicí kamarádů a představí jim nejčastější jedlé houby našich lesů i to, na co si dát pozor. Příběh je doplněn malým atlasem hub pro začínající sběrače a sběračky hub. Knížka má malý formát, vejde se pěkně do dětské ruky – klidně tříleté.

Zaslíbená Země Nezemě. (14)

Zaslíbená Země Nezemě. (14)

scénář: Kaiu Širai ; kresba: Posuka Demizu ; překlad: Anna Křivánková

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Emma se pouští do nebezpečné akce na záchranu zraněného kamaráda, ale nic nedopadne podle představ a na uprchlíky čeká to největší překvapení, jaké je zatím potkalo. Nakolik však bude příjemné, to se teprve ukáže...

Zaslíbená Země Nezemě. (15)

Zaslíbená Země Nezemě. (15)

scénář: Kaiu Širai ; kresba: Posuka Demizu ; překlad: Anna Křivánková

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Norman se chystá k radikálnímu kroku, jehož cílem je, vyhubit všechny démony, ale Emma by navzdory prožitému utrpení raději volila mírumilovnější cestu k vítězství. Neshoda mezi oběma přáteli vede k zásadnímu zvratu, který natrvalo ovlivní životy zbylých dětí z Grace Fieldu...

Zaslíbená Země Nezemě. (12)

Zaslíbená Země Nezemě. (12)

scénář: Kaiu Širai ; kresba: Posuka Demizu ; překlad: Anna Křivánková

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Démoni z Goldy Pond jsou mrtví, ať žije svoboda! Jenže... ne tak docela. Emma a její přátelé totiž dosáhnou skutečné svobody teprve tehdy, až se jim podaří opustit svět démonu. K tomu je třeba nalézt tajemných Sedm zdí, a také osvobodit zbylé děti z Grace Fieldu. Začíná nová etapa dobrodružství, na jejímž konci čeká buďto vytoužená budoucnost, nebo krutá smrt.

Zaslíbená Země Nezemě. (13)

Zaslíbená Země Nezemě. (13)

scénář: Kaiu Širai ; kresba: Posuka Demizu ; překlad: Anna Křivánková

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Bojovat s démony nebylo snadné, ale bojovat s lidmi… to je ještě horší. Zatímco Emma a děti utíkají před svými pronásledovateli do divočiny, snaží se Lucas a Hugo nepřátele zastavit po svém. Už teď je však jasné, že bez obětí se to neobejde...

Útěk z planety Alcatraz

Útěk z planety Alcatraz

napsal Michael Dahl ; z anglického originálu Escape from planet Alcatraz: The pit of no return & Prisoners of the Poison sea ... přeložil Milan Lžička

MDT: 821.111(73)-32 MRF

Dobrodružný sci-fi příběh o útěku z obávaného vězení na planetě Alcatraz. Zak Nine a jeho mimozemský kamarád Erro jsou dopadeni! Z téhle děsivé vězeňské planety plné kobek, nekonečných pouští, nástrah a nebezpečí číhajícím na každém kroku prý není úniku. Pálí to těmhle dvěma natolik, aby vymysleli geniální plán, jak se z nehostinné planety Alcatraz dostat? Nakladatelská anotace. Kráceno.

Malý nočník, malá hovínka

Malý nočník, malá hovínka

napsala Carine Fontaine ; ilustrovala Fabien Öckto Lambert

MDT: 821-93 MRF

Kakají pejsek, kočička, králík, kůň i velký brácha. Umíš si říct i ty, když potřebuješ? Veselá interaktivní knížka pro děti, jež se právě učí chodit na nočník. Všichni kakají. Pejsek, kočička, králíček i koník. Dokonce i velký brácha! Kde kakají zvířátka a jak vypadají jejich hovínka? Tato vtipná a hravě ilustrovaná knížka je ideální učební pomůckou pro rodiče, jejichž děti se právě učí na nočník. Pomůže dítěti pochopit, že čurání a kakání je přirozenou součástí života a že chodit na nočník nebo na záchod je snadné. Děti se budou bavit vytahováním záložek a zjišťováním, kde jejich zvířecí kamarádi zanechali hovínka. Ať už s nočníčkem, nebo bez něj, bude to velká legrace!

Haló, Jácíčku (knížka o velikém přátelství)

Haló, Jácíčku (knížka o velikém přátelství)

Daisy Mrázková

MDT: 821.162.3-32 MRF

Příběhy o velkém přátelství malého zajíčka a veverky vyprávějí jednoduše a průzračně o těch nejobyčejnějších, ale zároveň nejmocnějších okamžicích dětství. O malých chvilkách, kdy se zničehonic vyjeví, že svět kolem je obrovský, strašný i krásný, že něco myslet je něco jiného než něco dělat, že když máme někoho rádi, všechno je jiné a lepší, že na některé otázky není jednoznačná odpověď... Králíček s veverkou spolu poskakují po lese, navštěvují se a prožívají malé příběhy. Dívají se, ptají se, hloubají, skotačí, a nenápadně tak čtenáře provedou krajinou prvních velkých filozofických otázek: Co jsem já a co ty? Může myšlenka změnit svět? Co znamená mít rád? Co znamená přemýšlet? Haló, Jácíčku můžeme bez rozpaků zařadit po bok klasických děl světové moderní literatury: Medvídka Pú, Alenky v říši divů nebo třeba Malého prince.

One-Punch Man. (04 Obří meteorit)

One-Punch Man. (04 Obří meteorit)

scénář: One ; kresba: Júsuke Murata ; překlad: Marek Mikeš

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Původně webový komiks o velmi silném chlapíkovi nyní ve své papírové manga podobě. Saitama postoupil na žebříčku hrdinů a trochu si oddechl. Záhy se ale objevuje gigantický meteorit, který míří k Zemi. Genos se snaží meteorit sestřelit, ale spotřebovává všechnu svoji energii. V této bezvýchodné situaci se Saitama vrhá vstříc meteoritu jen s napřaženou pěstí... Nakladatelská anotace.

Všechno nejlepší! (moje první čtení)

Všechno nejlepší! (moje první čtení)

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 821-32 MRF

Kapesní kniha prvního čtení. Téma narozeninové oslavy ve spojení s hádankou, křížovkou a textem psaný velkým tiskacím písmem zaručeně zaujme začínající čtenáře a povzbudí je k samostatnému čtení.

Mai a malá pěnkava

Mai a malá pěnkava

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 821-32 MRF

Kapesní knížka o příchodu jara a jedné záchranné akci čtveřice kamarádů. Mai a její kamarádi zahradničí u babičky, když vtom je potřeba pomoci pěnkavě vypadlé z hnízda. Hnízdo je ale vysoko ve větvích. Nápady, obratnost a spolupráce jsou nyní potřeba. Knížka je vhodná pro děti od tří let.

Matylda v první třídě

Matylda v první třídě

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 821-32 MRF

Milník každého dětského života tematizuje knížka Matylda v první třídě. Matylda a její kamarádi, známí z předchozích knížek, zahajují školní docházku. Zvykají si, seznamují se s předměty i kamarádi a během roku objevují, co sami dokáží. Kniha ovšem není jen o předmětech a dovednostech, ale i o nových uspořádání sociálních vztahů, se kterými se musí vypořádat. Ideální čtení pro předškoláky a jejich rodiče, které knížka vybízí k dalšímu povídání o změnách, které všechny čekají.

One-Punch Man. (02 Tajemství síly)

One-Punch Man. (02 Tajemství síly)

scénář: One ; kresba: Júsuke Murata ; překlad: Marek Mikeš

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Tajemství síly odhaleno!
Poté, co se vypořádal s jejich zabijáky, vydává se Saitama spolu s Genosem zaútočit na Domov evoluce. Tam na ně čeká nejsilnější výtvor člověkem řízeného vývoje: Pekelný nosoroh. Jak si Saitama poradí s tímto mocným protivníkem, který dokonce i Genose dokáže okamžitě zneškodnit?

One-Punch Man. (03 Zvěsti)

One-Punch Man. (03 Zvěsti)

scénář: One ; kresba: Júsuke Murata ; překlad: Marek Mikeš

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Původně webový komiks o velmi silném chlapíkovi nyní ve své papírové manga podobě. Teď začíná pravá hrdinská práce! Saitama se společně s Genosem zúčastnil hrdinské certifikační zkoušky. Přestože u zkoušky fyzické zdatnosti dosáhl úžasného výsledku, byl z nějakého důvodu zařazen až do třídy C. Zatímco si Saitama zvyká na svůj hrdinský život, objevují se i nečekané potíže... Nakladatelská anotace.

Kámoši na souši, aneb, Dobrodružství kočky Pročky

Kámoši na souši, aneb, Dobrodružství kočky Pročky

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 821-32 MRF

Kniha „do kapsy“ o radosti z pohybu, o rychlosti, vytrvalosti i odpočinku. A také o přátelství, společné domluvě a o neznámé poušti.

Klub objevitelů. (1. Stroj na žužu)

Klub objevitelů. (1. Stroj na žužu)

Bobbie Peers ; ilustrovala Sandra Steffensenová ; z norského originálu Marshmallowsmaskinen ... přeložila Jarka Vrbová

MDT: 821.113.5-32 MRF

Dobrodružný příběh Elly a Felixe, kteří společně založí objevitelský klub. Tentokrát je čeká boj s nebezpečnými piráty. Ella je talentovaná mladá vynálezkyně, která se jednoho dne nedopatřením ocitne přímo uvnitř svého posledního vynálezu - glóbusu plného zábavných zařízení. Zachrání ji Felix, kapitán vzducholodi a profesionální „objevitel“, a společně se stanou hlavními hrdiny neočekávaného dobrodružství. Musí zjistit, proč je porouchaný superdůležitý stroj na žužu. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Kvido a pneumatika Oskarka

Kvido a pneumatika Oskarka

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 821-32 MRF

Kapesní kniha o fantazii, snech, otevřenosti a o jedné zvláštní kočce. Fantastický příběh, ve kterém se Kvido seznámí s pneumatikou, pojmenuje jí Oskarka a na její přání ji učí býti kočkou. Kniha je vhodná pro děti od tří let.

Alois popelářem

Alois popelářem

Pavla Nejezchleba, Martina Hamouzová

MDT: 821-32 MRF

Alois se chce stát popelářem. Malá populárně-naučná kniha o jednom splněném snu a o cestě kelímku od jogurtu od snídaně až do továrny a ještě dál. Kapesní knížka je vhodná pro děti od dvou let.

Panda a dráček

Panda a dráček

James Norbury ; z anglického originálu Big panda and tiny dragon ... přeložila Eva Klimentová

MDT: 821.111-32 MRF

Filozoficky laděná alegorie s půvabnými ilustracemi, při jejímž psaní autor vycházel z myšlenek zen-buddhismu. Putování pandy a dráčka nás učí, že těžkosti na životní pouti lze vnímat i pozitivně a s nadhledem. Pro malé i velké čtenáře. Vychutnejte si uklidňující vliv pandy, která vám připomene širší souvislosti a naučí vás ocenit jednoduchost všedních okamžiků. Podívejte se na své okolí zvídavým okem dráčka, přítele, který je možná malý, ale zato má velké srdce. Přátelé panda a dráček společně putují ročními obdobími. A přestože občas sejdou z cesty, vždy tak objeví úžasné věci. Prožívají radosti i strasti, které nás všechny spojují. Učí se žít v přítomnosti, smířit se s nejistotami a společně nacházejí sílu k překonání životních překážek. Dobrodružství pandy a dráčka jsou inspirována buddhistickou filozofií a spiritualitou a obsahují myšlenky, které autorovi pomohly v těch nejtěžších časech. Nakladatelská anotace.

Nožička & Wohryzek

Nožička & Wohryzek

Marek Toman ; ilustroval Jan Trakal

MDT: 821.162.3-31 MRF

Kniha uzavírá volnou trilogii příběhů o dobrodružství literatury. Jsou 20. léta 20. století a mladý Čechoameričan Benjamin Wohryzek začíná spolu se svou novou přítelkyní, nadanou a nadto krásnou novinářkou Laurou Nožičkovou, pátrat po svém otci, americkém podnikateli „v bílém porcelánu“. Přidají se i tři čeští spisovatelé, tři zásadní jména literárního kánonu: Karel Čapek, Jaroslav Hašek a Franz Kafka, které, jak je dobře známo, spojuje kromě jiného i vášeň pro pobyt v přírodě. Stopy vedou kamsi do lesů a zátočin nad Vltavou. Příběh napsaný záměrně jako lehké, humorné čtivo pracuje mimo jiné s tématem češství, emigrace, rodinných vztahů, emancipace žen a etiky podnikání, ale je především další z poct čtenářství a literatuře obecně. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Kečupová mračna

Kečupová mračna

Annabel Pitcherová ; z anglického originálu Ketchup clouds ... přeložili Jan Březovský a Tereza Nuckollsová

MDT: 821.111-31 MRF

Patnáctiletá Zoe tráví noci neobvyklým způsobem: v zahradní kůlně píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovi odsouzenému k trestu smrti, toho času v texaské věznici. Je přesvědčená, že jen on může pochopit její neobvyklý příběh. O jejím tajemství nemá nikdo v okolí ani zdání, přesto se rozhodla svěřit ho papíru, v naději, že tak odčiní své chyby.

Přání

Přání

Michaela Kukovičová & Tereza Horváthová

MDT: 821-93 MRF

O smutku a životních těžkostech, o naději a splněných přáních. Poetický příběh s dobrým koncem. Jsou dny, kdy si ani maminky nevědí rady. A co teprve děti. Ještě že Tony a Titi mají jeden druhého. A že se ničeho nezaleknou, i když se zdá, že to horší už být nemůže. Když se totiž člověk nebojí a neztrácí naději, splní se možná i tajná přání... možná se nesplní přesně tak, jak jste čekali, ale to vůbec nevadí, pokud se svět začne pro jednou měnit k lepšímu. Nakladatelská anotace.

Jmenuji se Olenka

Jmenuji se Olenka

Lenka Rožnovská ; ilustrovala Hanna Kovtun

MDT: 821.162.3-32 MRF

Příběh malé Olenky přibližuje dětem nelehké osudy jejich vrstevníků a rodin utíkajících před válečnými konflikty. Olenka je ukrajinská prvňačka, jež se těší do školy na svou paní učitelku. Ráno, které přijde, je však úplně jiné, než si představovala. Začala válka. Olenka se sestrou Valjou a mámou musí utéct do bezpečí. Cesta do jiné země však není jednoduchá. Ještě štěstí, že je doprovází pes Dobro. Nakladatelská anotace.

Marta si vzpomíná

Marta si vzpomíná

Petr Hugo Šlik ; ilustrovala Petra Josefína Stibitzová

MDT: 821.162.3-32 MRF

Holčička Marta vzpomíná po smrti svojí babičky na společně strávené chvíle. Dojemné vyprávění v krátkých kapitolách. Marta odjakživa milovala svoji babičku, která znala všechny bylinky, dokázala najít cestu z nejhlubších částí lesa zpět do chaloupky a její zástěra vždycky voněla kouřem. Jenže teď už tu stará paní není. I když si to jde představit jenom těžko, pohltila ji mlha zvaná NIC. Marta na babičku nemůže přestat myslet a přemítá o všem, co spolu zažily. Dokážou hezké vzpomínky zahnat smutek po někom, kdo už tu s námi není? Nakladatelská anotace.

Nitka a zatoulaný knoflíček

Nitka a zatoulaný knoflíček

Eva Volfová & Tereza Horváthová

MDT: 821-93 MRF

Veršovaný příběh a vyšívaná ilustrace vypráví o Nitce, která se vydala hledat zatoulaný knoflík. Nitka je statečná holčička a ničeho se nebojí. Když se jí zakutálí knoflík, vydá se ho hledat a cestou pomůže všem, kteří to potřebují. Poradí na oplátku malé Nitce slon, les nebo řeka? Nezabloudí v bažinách? Kam ji odnesou ptáci? Ještě že má s sebou svoje šití, bez něj by se na svých dobrodružných cestách neobešla. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Bydlíme hned vedle zoo

Bydlíme hned vedle zoo

Robin Král & Alice Nikitinová

MDT: 821.162.3-1 MRF

Děravým plotem zoologické zahrady si zvířata chodí na snídani do domu v sousedství. Veselé veršované leporelo s hravými ilustracemi. Také k vám každé ráno chodí na návštěvu divoké šelmy i plachý los? Ne? Tak to asi nebydlíte hned vedle zoo. Kdybyste tam bydleli, budili by vás kočkodani a lvice by vám ráno snědla lasagne od večeře. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Jeden kluk z vesničky Květušín

Jeden kluk z vesničky Květušín

Robin Král ; ilustrovala Olga Yakubovskaya

MDT: 821.162.3-1 MRF

Sbírka limeriků o prapodivných postavičkách, zdržujících se převážně v českých vesnicích, městech, na hradech u řek či pohoří.

One-Punch Man. (01 Jednou ranou)

One-Punch Man. (01 Jednou ranou)

scénář: One ; kresba: Júsuke Murata ; překlad: Marek Mikeš

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Původně webový komiks o velmi silném chlapíkovi nyní ve své papírové manga podobě. Saitama se stal až příliš silným a i ty nejstrašlivější příšery poráží jediným úderem. Začíná legenda o nejsilnějším hrdinovi v těle obyčejného chlápka. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Od venuše po atomy (příběhy českého výtvarného umění pro děti)

Od venuše po atomy (příběhy českého výtvarného umění pro děti)

Veronika Chmelařová ; ilustroval Martin Krkošek

MDT: 7 MRF

Ilustrovaný průvodce výtvarným uměním českých zemí nejen pro děti. Věstonická venuše, Krumlovská madona, portrét Rudolfa II. i démonická socha z balónů. Historie českého výtvarného umění je plná výrazných děl, která dokázala ohromit celý svět. Vyznat se v nich ale může být docela dřina. Anebo ne? Objevte jejich kouzlo a vydejte se na dobrodružnou cestu do světa výtvarné tvorby spolu s kamarády Týnkou, Tomem a Patrikem. Zjistíte, že umění není žádná nuda a cestu k němu může najít každý z nás.

Les

Les

Tereza Říčanová

MDT: 821.162.3-32 MRF

Les je pradávný složitý organismus, který má svá pravidla, svá nedostupná místa, svůj vlastní dech. Všechno tu souvisí se vším, jedno bez druhého nemůže žít. Je to tajemný svět, někde v hloubce dýchá svým rytmem a žije svým vlastním životem. Dnešní lidé lesy především drancují a plení, a často pak nemohou zabránit různým kalamitám a katastrofám. Starat se dobře o les, tak aby mohl čelit nepředvídaným nástrahám, ale znamená skutečně ho poznat, naslouchat mu, jeho tichu, jeho stínům, jeho prastarým písním vody, větru, kořenění a růstu. Znamená to dívat se a pozorovat a také trpělivě pracovat. Tak jako to dělá malý Zbyšek v tomto strhujícím příběhu Terezy Říčanové...
Výpravná obrazová kniha pro děti od šesti let.

Elena. (Přes všechny překážky)

Elena. (Přes všechny překážky)

Nele Neuhausová ; z německého originálu Elena - Gegen alle Hindernisse ... přeložila Ivana Führmann Vízdalová

MDT: 821.112.2-31 MRF

Elenin svět jsou koně. A jezdecký dvůr rodičů je její život. S největší láskou se stará o svého koně Fritziho, který byl jako hříbě těžce zraněný a rodiče se vzdali naděje na jeho úplné uzdravení a dráhu parkurového koně. Elena spolu s kamarádkou Melike a s Timem však koně začnou potají v lese trénovat. V Timově přítomnosti se Eleně vždycky rozbuší srdce – a přitom je to zrovna jediný kluk, se kterým má přísně zakázáno se stýkat. Protože mezi jejich rodinami vládne už mnoho let nesmiřitelné nepřátelství. Oba se proto společně pokoušejí vypátrat důvod takové nenávisti a přijdou na stopu temného tajemství…

Spy x family. (1. Mise č. 1)

Spy x family. (1. Mise č. 1)

Tacuja Endó ; překlad: Michala Kropáčková

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Každý máme svou skrytou stránku, kterou nechceme ukázat ostatním. Ani přátelům, ani milencům, ani rodině. Za úsměvy a přetvářkou skrýváme, co si myslíme a kým doopravdy jsme. Jen díky tomu na světě přetrvává křehký mír.
Špion mnoha tváří Soumrak patří mezi špičku ve svém oboru. Za svou kariéru zažil mnoho nebezpečných misí, nyní před ním však stojí ta nejzákeřnější ze všech – musí se oženit a pořídit si dítě, aby zachránil svět! Aby pronikl na elitní akademii a dostal se ke svému cíli, musí si tento samotář najít manželku a dítě, s nimiž by vytvořil naprosto obyčejnou a nenápadnou rodinu. Jenže co se stane, když se ze zdánlivě křehké ženy vyklube vražedkyně a z dcery telepatka?
Dobrodružství netradiční rodinky začíná!

Spy x family. (2)

Spy x family. (2)

Tacuja Endó ; překlad: Michala Kropáčková

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

První fáze plánu je v ohrožení!
Během pohovoru na akademii Eden Soumrak ztratil nervy a možná tak všechno zkazil. Takhle Anya nejspíš u přijímací zkoušky neuspěje a Soumrak přijde o jedinou šanci přiblížit se ke svému cíli, Donovanu Desmondovi. Povede se mu ještě zvrátit situaci ve svůj prospěch? A pokud ano, dokáže se Anya sblížit s Donovanovým synem Damianem? Dojdou snad legendárnímu Soumrakovi síly již v první bitvě?
Špionské dobrodružství pokračuje!

Spy x Family. (3)

Spy x Family. (3)

Tacuja Endó ; překlad: Michala Kropáčková

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Mise vytvořit rodinu: splněno. Nebo ne? Forgerova rodina čelí další výzvě – a tentokrát přichází zevnitř! Dokáže Soumrak přechytračit Yořina bratra Yuriho a přesvědčit ho o jejich manželství, nebo se nově získaný švagr stane jeho zkázou? Propuká psychologický souboj špiona a člena tajné policie! Vyjde z něj někdo vítězně, nebo se masky všech rozpadnou na prach? Na vlásku visí nejen úspěch mise, ale i Soumrakův život!

Chibi Usagi. (Útok Breberek čiperek)

Chibi Usagi. (Útok Breberek čiperek)

příběh Stan Sakai a Julie Fujii Sakaiová ; kresba Julie Fujii Sakaiová ; překlad: Ľudovít Plata

MDT: 741.52(0:82-322.9) MRF

Kniha z komiksové série o ušatém roninovi jménem Usagi. Chibi Usagi, Chibi Tomoe a Chibi Gen zachrání během lovu na sladkovodní úhoře Dogua, hliněnou figurku z japonské prehistorie. Doguové byli zotročeni králem Salamandrem a jeho pohůnky a přinuceni pracovat ve svých dolech. Chibi Usagi se svými přáteli jim musí přispěchat na pomoc! Nakladatelská anotace.

Dívka ze země Venku (Siúil, a Rún. 9)

Dívka ze země Venku (Siúil, a Rún. 9)

Nagabe ; překlad: Anna Cima

MDT: 741.52(0:82-32) MRF

Pan učitel přišel sám o sebe a stal se z něj jen další bludný Cizinec. Šiva tomu nechce uvěřit, ale když si připustí, že na ni pan učitel zapomněl, zhroutí se jí svět. Podaří se ještě někdy obnovit vztah mezi Šivou a panem učitelem? Mezitím v zemi Uvnitř vylézá na povrch pravda o světě a intrikách Bohů. Lidstvo si musí zvolit. Malá dívka si musí zvolit. A jejich činy vedou k budoucnosti, která nesmí nastat.

Spider-man. (Proti přesile)

Spider-man. (Proti přesile)

Kitty Frossová, Erica Davidová, Jeff Parker scénář ; Patrick Scherberger kresba ; překlad: Jiří Pavlovský

MDT: 741.52(0:82-322.9) MRF

Nové příběhy legendárního superhrdiny, ve kterém dojde k představení jeho zrodu, k souboji s šesti největšími protivníky o záchranu tety May, k souboji s mimozemskou bytostí.

Thor a Loki (trable na druhou)

Thor a Loki (trable na druhou)

Mariko Tamakiová - scénář ; Gurihiru - kresba ; překlad: Ľudovít Plata

MDT: 741.52(0:82-322.9) MRF

Komiksová dobrodružství známých marvelovských superhrdinů. Jsou to bratři, bohové a Odinovi synové - jenže Thor a Loki spolu nevycházejí! Obzvláště proto, že Loki každou chvíli úskokem přiměje Thora k něčemu, co ho dostane do průšvihu. Jak by ale bůh hromu mohl říct ne Lokiho výzvám - například, aby se vplížil do Odinovy pokladnice? Nakladatelská anotace.

Dívka ze země Venku (Siúil, a Rún. 10)

Dívka ze země Venku (Siúil, a Rún. 10)

Nagabe ; překlad: Anna Cima

MDT: 741.52(0:82-322.9) MRF

Melancholický fantasy komiks plný bohaté představivosti a temných prvků. Šivě se podařilo uprchnout díky trýznivému rozhodnutí krále země Uvnitř, který podvedl své království. Šiva se s medailonkem v ruce vrátila do domku za panem učitelem. Ovšem zjištění, které učiní, jí vhrkne slzy do očí - na světlo se dostává strašlivá pravda. Nakladatelská anotace.

Iron Man. (Hrdina ve zbroji)

Iron Man. (Hrdina ve zbroji)

Fred van Lente, M. Bankier, scénář ; James Cordeiro, Mattei Lolli, Juan Santacruz, kresba ; překlad: Ľudovít Plata

MDT: 821-93 MRF

Život miliardáře, vědce, playboye a filantropa Tonyho Starka se změní, když ho unesou teroristi. Aby jim unikl, vyrobí si fantastickou zbroj. Po návratu domů se rozhodne tento svůj vynález zdokonalit a začne jej nosit v boji proti zlu jako Iron Man – technologický rytíř s futuristickými zbraněmi a mimořádnou inteligencí.

Spider-man a Venom (trable na druhou)

Spider-man a Venom (trable na druhou)

Mariko Tamakiová - scénář ; Gurihiru - kresba ; Jiří Pavlovský - překlad

MDT: 741.52(0:82-322.9) MRF

Spider-Man a Venom jako rozhádaní spolubydlící. Spidey a Venom si navzájem vymění těla. Ale kdo za tímhle šíleným experimentem stojí a o co mu jde?

Batman – plnou rychlostí

Batman – plnou rychlostí

scénář Shea Fontanová ; kresba Marcelo DiChiara ; překlad Štěpán Kopřiva

MDT: 821-93 MRF

Osamělý teenager Bruce Wayne se při řešení záhadné vraždy svých rodičů zdokonaluje v detektivní práci - a čím dál lépe poznává odvrácenou tvář Gothamu. Součástí této křížové výpravy je i jeho snaha opravit tátovo první auto.

Naučná dospělí

Pablo Picasso

Pablo Picasso

María Isabel Sánchez Vegarová ; ilustrace Teresa Bellónová ; z anglického vydání ... Pablo Picasso přeložila Iveta Poláčková

MDT: 929 MRF-sel

Ilustrovaný životní příběh slavného španělského malíře

Mládež naučná

Mňam Česko!

Mňam Česko!

Petra Mejsnar Slušňáková ; ilustrace map a encyklopedie Tomáš Pekárek, ilustrace receptů Adéla Roudnická

MDT: 796.5 MRF

MŇAM ČESKO! Jedinečný ilustrovaný průvodce 14 kraji České republiky. Inspirujte se 196 rodinnými výlety za poznáním, tradicemi, řemesly a českým folklorem. A jelikož na každém výletě vyhládne, najdete v MŇAM ČESKO! také návody na 28 krajových receptů. Polovina z nich je doplněna odkazem na videopostup. Říká vám něco rozcuchaná nevěsta, mrkvance, pučálka? Ochutnejte a objevujte Česko!

Úžasná doba dinosaurů

Úžasná doba dinosaurů

Richard Ferguson a Aude van Ryn ; text: Isabel Thomas ; z anglického originálu Terrific timelines dinosaurus ... přeložil Jaroslav Hofmann

MDT: 56 MRF

Představujeme vám dvacet úžasných dinosaurů ze tří prehistorických období. Vraťte se s námi v čase a poznejte dvacet velikánů, od Archaeopteryxe až po děsivého Tyrannosaura. V čem byli tak jedineční? Kdy na Zemi žili? Kolik měřili a vážili? A co je nejlepší, můžete si vytvořit vlastní model časové osy se všemi dinosaury, kteří jsou v této knize uvedení! Stačí jen vyjmout jednotlivé dinosaury z posledních stránek a v kapse na konci knihy najdete vše potřebné. Kniha je určena dětem od 7 let.

Vesmírníček, aneb, Usínáme s vědou

Vesmírníček, aneb, Usínáme s vědou

Petr Brož a Lucie Škodová

MDT: 523 MRF

Už jste někdy zažili, že ve vás něco vyvolalo neodbytnou otázku proč? Začal vám v hlavě hryzat červík poznání a nenechal toho, dokud jste nenašli odpověď? To my, vědci a vědkyně, dobře známe.

A protože také moc dobře víme, jakou radost a zábavu objevování nových věcí přináší, chtěli jsme se s vámi o ně podělit. Připravili jsme pro vás proto naučnou cestu naší Sluneční soustavou.

Staňte se na malou chvíli geology i kosmonautkami a vydejte se za napínavým dobrodružstvím na povrch i do nitra planet a měsíců. Objevujte s námi odpovědi na to, jak bychom mohli žít na Venuši, jak by mohl vypadat život na Marsu, jak zlevnit cesty do vesmíru a na mnohé další otázky.

Zachumlejte se pod peřinu a užijte si s rodiči tuto cestu za poznáním. A rodiče, vy si užijte, že chvilku nemusíte odpovědi na nekonečná proč vymýšlet sami...

Čeká vás 70 otázek a odpovědí i spousta přemýšlení před spaním!

Dinosauři (a Photicular® book)

Dinosauři (a Photicular® book)

vytvořil Dan Kainen ; napsala Kathy Wollard ; z anglického originálu Dinosaur ... přeložil Pavel Dufek

MDT: 56 MRF

Vydejte se na nezapomenutelnou cestu v čase o několik milionů let nazpět, kdy po sluncem vyprahlých pláních táhla stáda majestátných sauroposeidonů, v mořích se proháněly dravé ryby a ještěři neuvěřitelných rozměrů a z oblak na svou kořist útočila hejna pterodaktylů. Dnes jsou jejich kostry k vidění v muzeích, ale jedinečná technologie Photicularu dokáže mnohem více. Dokáže dávno vyhynulým tvorům zpátky vdechnout život. Přesvědčte se sami.

Na pólu

Na pólu

technologií Photicular® vytvořil Dan Kainen ; napsala Carol Kaufmann ; z anglického originálu Polar ... přeložil Pavel Dufek

MDT: 591.9(211) MRF

Zasněženou krajinu zdolává psí spřežení. Polární záře zahaluje hvězdnou noční oblohu hedvábnou duhou.Oba póly jsou krajiny extrémů – vzdálené, tajuplné a řídce osídlené tvory, kteří se museli dokonale přizpůsobit drsným podmínkám. Skýtají nám pohled, jaký nenajdete nikde na Zemi. Pomocí unikátní techniky Photicular přibližuje knížka nezapomenutelný, avšak křehký svět, zachycený navždy v živých pohybech. Je to tanec života ve formě knihy. Přesvědčte se sami!

Džungle

Džungle

technologií Photicular® vytvořil Dan Kainen ; napsala Kathy Wollard ; z anglického originálu Jungle ... přeložil Pavel Dufek

MDT: 591.9(253) MRF

Objevte svět překypující životem. Deštné lesy, nepropustné a plné tajemství, jsou domovem víc než poloviny všech rostlin a živočichů na Zemi. Pomocí unikátní techniky Photicular kniha poodhaluje závoj, za nímž se skrývá prostředí, kam jen stěží pronikají sluneční paprsky, a zachycuje ho navždy v barvách a živých pohybech. Pozorujte třeba tygra na číhané nebo nádherně zbarveného papouška, jak se vznáší nad korunami vzrostlých stromů.

Dinosauři (objevování s baterkou)

Dinosauři (objevování s baterkou)

MDT: 598.192 MRF

Kniha "Dinosauři - Objevování s baterkou" spadá do žánru Leporela, knížky s puzzle, omyv.. Kniha je leporelo. Obsahuje 22 stran. Jedná se o počin nakladatelství "YoYo Books" z roku 2020. Přejeme příjemné čtení.

Dinosaurium

Dinosaurium

ilustroval Chris Wormell ; napsala Lily Murray ; z anglického originálu Dinosaurium junior ... přeložily Petra Miketová a Kateřina Stupková

MDT: 598.192 MRF

Vítáme vás v Dinosauriu. Máme otevřeno, kdykoli se vám zachce. Toto muzeum vás přenese o miliony let zpátky v čase a objevíte v něm ta nejdivočejší a největší suchozemská zvířata, jaká kdy existovala: dinosaury. Kde žil T-rex? Čím se živil brachiosaurus? Uměli dinosauři plavat a létat? A proč vyhynuli? Račte vstoupit, království dinosaurů se tentokrát speciálně pro mladší čtenáře otevírá v celé své kráse.